Tanműhelyeink

„Fémipari tanulóink a környék cégeinél és modern iskolai tanműhelyünkben egyaránt végeznek gyakorlatot, ahol megismerhetik a fémmegmunkálás fortélyait.

Pincér és szakács tanulóink modern tankonyhánkban és tanéttermünkben, valamint Sárospatak legkiválóbb éttermeiben gyakorolhatják tudásukat.

A fiatalok körében rendkívül kedvelt képzés a hegesztő szakma, ahol minősített hegesztő végzettséget szerezhetnek tanulóink a csúcstechnológiával felszerelt tanműhelyünkben.

Autószerelő tanulóink számára a régió autószerelő műhelyei és saját iskolai járműparkunk biztosítja a gyakorlati terepet, melynek legújabb tagja egy oldtimer Jaguár típusú személygépkocsi és egy 9 személyes Ford Transit kisbusz.

„Iskolánk fenntartója, a Tiszáninneni Református Egyházkerület, folyamatosan biztosítja, hogy jelentős mértékben fejleszthessük a tanműhelyekben lévő eszközparkot. Néhány hónapja egy több millió forint értékű modern, digitális útmérővel rendelkező egyetemes esztergagép beszerzésére került sor, mely a forgácsoló tanműhely modernizációját szolgálja. Az ősz folyamán a fémipari alapképzésben szükséges új kézi szerszámok és modern kézi kisgépek beszerzése esedékes.” (Viczmándi Zsolt, műhelymester)