2023. őszi kadét eredmények

Iskolánk 4 fős kadét csapata október 12-én második alkalommal vett részt a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Haditorna megyei döntőjében. A vármegye minden HKP-ban (Honvéd Kadét Program) szereplő iskolája képviseltette magát a 8 feladatból álló versenyen. Ügyességi-, egészségügyi-, lövészeti-, gránát dobási-, tájékozódási-, távbecslési, honvédelmi toto feladatokban mérhették össze a kadétok tudásukat. Számunkra – főleg a tavalyi év tapasztalatszerzésének köszönhetően – az előzetesen elérni kívánt cél a legjobb 10 csapat közzé kerülés volt. Tanulóink ezt magasan túlteljesítették, mert a 23 csapatból álló mezőnyből az igen előkelő 6.helyen végeztünk! Eredményünket azért is tartjuk kimagaslónak, mert több olyan intézmény csapatát utasítottuk magunk mögé, akik már évekkel ezelőtt csatlakoztak a programhoz és több éve részt vesznek a Haditornán. A csapat tagjai: Besztercei Péter, Grega Gábor, Kossuth Krisztián, Vajkó Balázs, felkészítőjük Vinkler Zsolt, intézményünk kadét instruktora.